flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
15
quantity
Product details
Category
LCD Controller Board: USB Automatic Brightness Adjustment LCD Board for 30Pin LVDS Interface LCD ScreenInput Power Adapter: 12Vdc More than 4A.Come In Standby Model When Not Input SignalStandby Model <1WVoltage To LCD Panel:3.3V 5V 12V (Jumper optional)Video Input: USB: Support 1.4USB: Support Video Playback, Picture Playback, Text PlaybackAudio: Speaker Support 8ohm 2W/ 4ohm 2WOSD: Brightness Contrast Auto Language And So OnLanguage: English French German Spanish Italian And So OnBoard Size: 90.7mm x 57.3mm x 14mm18.5" VS185DF -1000 1366x768 LCD Screen:Display Mode TN, Normally White, TransmissiveResolution 1366X(RGB)×768Outline Size 430.4×254.6×10.8mm (H×V×D)Display Area 409.8× 230.4 mm (H×V) Brightness 1000 cd/m² (Typ.)Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM) Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10Signal Interface Parallel LVDS (1 ch, 8-bit) ,30 pins , Backlight WLEDInput Voltage 5V (Typ.)Packing list :1× USB LCD Board VS-TY2660HU-823 1× 18.5inch VS185DF -1000 1366x768 LCD Screen1× Inverter Board1× LVDS Cable1× Keyboard With Cable(Please notice that there is no power supply in the package)
  • Specifications: USB Automatic Brightness Adjustment LCD Board for 30Pin LVDS Interface LCD Screen 18.5 Inch 1366x768 Resolution
  • Feature:High brightness LCD screen,1000 cd/m² (Typ.)
  • Packing list:1× USB LCD Board for 30Pin VS-TY2660HU-823;1×18.5inch VS185DF-1000 1366x768 LCD Screen;1×Inverter Board;1×LVDS Cable;1×Keyboard With Cable(Please notice that there is no power supply in the package)